Antikacılar Çarşısı

Antikacılar Çarşısı İstanbul köklü mistik her yeri ile tarih aşk kokan bir şehir. Eskiye özlem duyanlar ruhunda güzellikler taşıyanlar âşık oluyor bu şehre İstanbul başlı başına antika. İstanbul ’u dolaşırken gözünüze çarpan dükkanlar esrarengizliğiyle antikacılar olur.

İstanbul’da antikacıların çarşısı bulunan her yeri gezdim. Antika alan dükkanlar satanlardan neyse değeriyle alıyor emaneti gibi hikayelerini benimsiyorlar, sonra yeni sahipleriyle buluşturuyorlar.

Eski eşya ve antikanın da farklı kavramlar olduğunu düşünenlerdenim. Eski eşya kullanılmış, sadece ikinci el gibi bir his verirken antika eşya artık eşi benzeri üretilmeyen, yapanı kullananı belki de hayatta olmayan tarihi ruhuyla seslenen ürünler oluşuyor. Bir daha benzerini ara ki bulasın.

“İstanbul Genelinde Tüm Antika Eşyalarınızı Değerinde Nakit olarak almaktayız. Whatsapp, Email Yada Telefon açarak bizimle iletişime geçiniz.”

İstanbul’daki Antikacılar Çarşısı

İstanbul Antikacılar Çarşısı’nda, Türkiye ve Dünya’da antika konusunda ismi markalaşmış önemli antikacılar bulunmaktadır. İstanbul’daki Antikacılar Çarşısı

Kadıköy Antikacılar Çarşısı

İstanbul’un en güzel semtlerinden olan Kadıköy Tellaizade sokakta bulunan Kadıköy antikacılar çarşısı, adeta uluslararası bir antikacı. Hemen hemen Avrupa ülkelerinin birçoğundan gelen antikalara rastlayabilirsiniz. Bu eşyalar arasında piyanolardan küçük biblolara kadar pek çok farklı antika bulabilirsiniz.

Üsküdar Antikacılar Çarşısı

İstanbul’da bulunan antikacıların içinde en eski olan Üsküdar’da bulunan antikacılardır. Neredeyse yarım asırdır ayakta duran antikacıların sahiplerinin çoğu eski İstanbullu. Bu antikacılarda Osmanlı döneminde kalma pek çok eşyaya bulmanız mümkün.

Mecidiyeköy Antikacılar Çarşısı

1982 yılından beri hizmet sunan çarşı, 4 katlı büyük bir bina. Çarşı, çok eski mutfak eşyalarından resim tablolarına kadar çok çeşitli bir ürün yelpazesine sahip. Çarşı haftanın yedi günü açık ancak içeride bir satıcı yok. Sadece kapıların önünde telefon numaraları var. Siz hangi parçayı beğendiyseniz dükkân sahibini arıyorsunuz o da gelip dükkânı açıyor ve size istediğiniz parçayı veriyor. Alış-veriş yapma şekli biraz değişik olan bu çarşı her şeyiyle görülmeyi hak ediyor.

Çukurcuma Antikacılar Çarşısı

İstanbul Avrupa yakasından bulunan ve en çok ürün çeşitliliğine sahip antikacılar Çukurcuma’da yer alıyor. Çok eski antika satıcılarının bulunduğu Çukurcuma ürün çeşitliliği açısından da oldukça zengin. Eski teneke kutulardan mücevherlere kadar birbirinden renkli ürünleri bulabileceğiniz Çukurcuma’da 18. yüzyıldan kalma antikalara bile rastlamak mümkün.

Horhor Antikacılar Çarşısı

İstanbul’un hatta dünyanın en büyük antikacılar çarşısı Aksaray’da bulunan Horhor Antikacılar Çarşısıdır. 200’den fazla dükkâna ev sahipliği yapan çarşıda Avrupa’dan gelen antikalardan Osmanlı döneminden kalma pek çok eşyaya ulaşabilirsiniz. Kendinizi adeta bir zaman tünelinden geçiyormuş gibi hissedeceğiniz çarşıda çok küçük ürünlerden mobilyalara kadar pek çok ürünü inceleyerek sahip olabilirsiniz. Eminönü Antikacılar Çarşısı.

 

Firmamız Antikacılık hizmetini sadece Tellalzade ‘de değil tüm Türkiye’de sağlıyoruz. Her nevi antika eşya alınır.