Antika Hançer Alan Yerler

Antika Hançer Alan Yerler Görülmesine ve objeye değer katan kriterlerin tespitinde uzman bir şirkettir. Antika alan / Satan şirketimizle iletişime geçerek sahibi olduğu veya almak istediği ürünle ilgili bilgi alabilir.

Hizmetlerimiz tamamen yasaldır. Tarihi eser ve diğer yasa dışı ürün alım ve satımı yapılmaz.

Antika Hançer Alanlar

Antika Hançer Alanlar günümüzde oldukça geniş bir yelpazeye dağılmış olmasıyla beraber pek çok farklı eşya için de artık antika tabiri kullanılmaktadır. Bütün Hançer antika eşya değildir ve antika olduğu kesinleşen antikalarda da fiyat farkı bulunmaktadır ve farklı değerler mevcuttur.

Uzman Ekspertiz Arkadaşlarımızla Görüşme sağlayarak en değerli parçaları firmamız tarafından alımlarını yaparak, antika köşesi yaratmak isteyenler ile buluşturabiliriz. Antikaları toplamak ilginç ve hayat boyu süren bir hobi olabilir; bu da hem eklenecek eğeleri ararken hem de koleksiyonunuzu görüntülerken size zevkli saatler katacaktır.

Hançer Nedir?

Hançer İki yanı da bilenmiş bir çeşit bıçaktır. Taşımaya elverişli olduğundan silah olarak kullanılır. Hançerlerin boyutları değişkendir. Örneğin OrtaÇağ’da kullanılan bazı çeşitlerinin boyu 45 santimetreye ulaşmaktadır. Hançerler günümüzde süs eşyası olarak da kullanılmaktadır.

Arapça asıllı bir kelime olan hancer (hıncer, hıncir, çoğulu hanâcir), ortalama 30-35 cm. uzunluğunda eğri, sivri uçlu, çift veya tek ağızlı bir bıçak türü olup eğriliğinden dolayı düz ve çift ağızlı kamadan ayrılır; namlu uzunluğu 45 santimetreyi geçenler kısa kılıç sayılır. Namlusu kın denilen bir mahfaza içinde ve kabzası kolaylıkla ele gelebilecek şekilde bel kuşağına sokularak veya kemere yahut boyuna asılarak taşınır.

Savaş alanından çok teke tek çarpışmalarda kullanılır ve fırlatıldığında bir uzak dövüş silâhı görevi yapar. Eğri olmasının sebebi, ilk vuruş anında eğri kılıcın daha iyi kesmesi gibi bunun da daha iyi ve daha kolay saplanmasıdır. Kavsi içe gelecek şekilde tutularak hasmın göğüs kısmı hedef alınıp genellikle yukarıdan aşağı doğru vurulur.

Antika Hançer Nedir?

Eskiden kalma, değerli, belli bir özelliği olan, benzerlerine az rastlanan ve artık imal edilmeyen bıçakları ifade eder.  Hançer İki yanı da bilenmiş bir çeşit bıçaktır. Taşımaya elverişli olduğundan silah olarak kullanılır. Hançerlerin boyutları değişkendir.

Antika Hançer Ekspertiz

Antika Hançer Ekspertiz işlemini ücretsiz yapan firmamız, elinizdeki hançerleriniz için ekspertiz raporu hazırlamaktadır. Bu işlem tamamen ücretsizdir. Sizde Antikalarınızı Ekspertiz yaptırmak için, ürünlere ait fotoğraf ve ihtiyaç olursa videolarını, whatsapp yada email aracılığıyla firma yetkilimize ulaştırmanız yeterlidir.

Antika Hançer Nasıl Anlaşılır?

Hançer Alanlar olarak, maddi değeri olan tüm eski, sanatsal değeri bulunan ve az bulunan ürünlere verilen bir tanımdır. Ürünün antika olması belirli şartlara bağlıdır;

  • Ürünün yapımı / yapıldığı zaman
  • Ürünün ustası / kullananın bilinirliği
  • Ürünün üzerinde bulunan deformelerin miktarı
  • Ürünün ünlü bir kişiye veya tarihsel bir döneme ait olması
  • Ürünün ender bulunur bir eşya olması

Hançer işlem ve tadilat görmemiş olması oldukça önemlidir. Yıpranmamış olarak korunan eski dönemlerden günümüze ulaşan Antika Hançer eşyalar / objeler, değer açısından fark yaratıcı özelliğe sahiptirler.

Osmanlı Hançer Alanlar

Osmanlı Hançer Alanlar Firmamız, Osmanlı Döneminden kalan tüm hançerleri değerlerinin üzerinde, nakit fiyatlara satın almaktadır. Sizde Antika Hançer Satmak için iletişime geçiniz.

Osmanlıda Günümüze Hançerler Ve Çeşitleri

Geçmişi ile her zaman gurur duyan bir toplum olarak özellikle Osmanlı imparatorluğu ve yaptıklarıyla birlikte yüzyıllarca dünyaya hükmetmeyi başarmış bir toplumuz. Geçtiğimiz dönemlerde hem savaş stratejisi hem de akın koruma silahları konusunda Osmanlı İmparatorluğu’nun unutulmayan çözümleri bugün halen dikkat çekiyor.

Eski Hançer Alanlar

Eski hançer alanlar Birbirinden kaliteli hançer bıçak ve kılıç modelleri ile birlikte bu kültürün halen yaşadığını ve çok kaliteli ürünlerini bize tanıttığını söyleyebiliriz. Adeta çelik işleme merkezi olarak bilinen Denizli Yatağan ilçesinde bugün halen geçmişteki ürünlerle birebir aynı olan eserler ortaya koymaktadır. Sert çelik kalitesi keskin ve parlak sonuçları ile birlikte bu konuda gerçekten çok hoş hançer çeşitleri karşımıza çıkmaktadır.

Antika Hançer Alım Satım

Antika Hançer Alım Satım yapan firmamız, Türkiye Genelinde Tüm Antika larınızı Ücretsiz Ekspertiz Sonrası, Değerinde Nakit Olarak Alıyoruz. Aşağıdaki seçeneklerden bizlere ulaşabilirsiniz.

Sizde Antikalarınızı Değerinde, Nakit Olarak Satmak için, Aşağıdaki seçeneklerden Bizlere ulaşabilir. Antika Hakkında Bilgi Alıp, Anında Antikalarınızı Satabilirsiniz. Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz..