Antika Çini Alanlar

Antika Çini Alanlar, Elinizdeki Antika değerinde Satın Alır. Antika Madalya Alanlar Eski eşyaları sevenler için ve bulduğunuz eskiye dair eşyaları da antika değerinde satış yapmak adına sizler de sitemizden yararlanabilecek daha uygun kendi değer fiyatına da birçok kalıntılarınızı antika alanlara satabileceksiniz. Antika Çini Tabak Alan Yerler Firmasıdır. Çini Porselen Takımı Alan Yerler Firmasıdır.

Antika Çini

Antika Çini Geçmiş Zamanlardan, Günümüze kadar gelen Çiniler için verilen bir terimdir. Çini, bir yüzü sırlı, su geçirmez bir tabaka veya cam ile seramiğin ateşle birbirine kaynaştırılması sonucu ortaya çıkan levha demektir. Antika Çini firma Uzmanımızın objenin görülmesine ve objeye değer katan kriterlerin tespitinde uzman bir şirkettir.

Bir tür killi topraktan yapılan ve fırında pişirilen, bir yüzeyi sırlanmış, çeşitli renk ve motiflerle süslenmiş, seramik parçasına çini denir. Çini yapma sanatı da çinicilik diye adlandırılır. Doğu’da başlayan ve büyük ölçüde gelişen çinicilik, Araplar aracılığıyla Mallarca adalarına ve İspanya’ya, (Granada, Valencia, Toledo, Barselona, vb.) kadar yayılmış, 14. yy’da İtalya’da (Floransa, Siena, Urbino, Gubbio, vb.) çini atölyeleri kurulmuş, 16. yy’dan başlayarak, çini yapımı Avrupa’nın her yanında (Fransa, Hollanda, Almanya, vb.) yaygınlaşmıştır.

Antika Çini Alan Yerler

Antika Çini Alan Yerler objenin görülmesine ve objeye değer katan kriterlerin tespitinde uzman bir şirkettir. Antika alan / satan şirketimizle iletişime geçerek sahibi olduğu veya almak istediği ürünle ilgili bilgi alabilir. Hizmetlerimiz tamamen yasaldır. Tarihi eser ve diğer yasadışı ürün alım ve satımı yapılmaz. Antika Çini Alanlar

Eski Antika Çini yapılan ön değerlendirme sonrası Eski Çini olarak Ekspertizimiz objeyi yerinde görmek için verilen adrese gelebilir. Yapılan değerlendirme sonucu objenin Eski Çini alanlar için bir değeri olduğu anlaşıldığı takdirde alım / satım için gerekli teklif verilir. Antika Çini Ekspertiz

Antika Çini Ekspertiz

Antika Çini Ekspertiz Hizmetimiz ücretsizdir. Antika alanlar alım satım hizmeti veren Antika Çarşısı olarak belirli özelliklere sahip olan eskileri bir araya getirenlerin bulunabilmesinde İstanbul birinci sırada geliyor. İstanbul’da antika sektörünün oldukça yoğun olmasıyla beraber, antikacılar çarşısı arayışı içerisinde olanlar için doğru bir hedef olarak da ön plana çıkar.

 

Eski Çini Alan Yerler

Eski Çini Alan Yerler  antika çarşısı olarak çeşitli kategoride antikalara sahip olanların bulunabilmesi internet üzerinden mümkün olduğu gibi aynı zamanda fiziksel olarak iletişim kurulabilmesi de mümkündür. Günümüzde farklı kategorilerde antikaları bir araya getiren antika koleksiyoner bulunur. Antika koleksiyon er olarak hizmet veren antikacılar ise daha geniş bir portfolyeye sahip olmaktadırlar. Eski Çini Alan Yerler

İznik Çinisi Alan Yerler

İznik Çini Sanatının ana hatlarının oluşmaya başladığı Anadolu Selçukluları dönemindeki ilk en önemli teknik gelişme, sırlı tuğla tekniği ve düz renkli çinilerdir. Bu dönemin renkleri firuze, kobalt mavi, patlıcan moru ve siyahtır. Bu renklerde üretilen sırlı ve sırsız tuğlalar, değişik düzenlemelerle, yatay, dikey, zikzak veya diyagonal kompozisyonlarla kullanılır. Yine Anadolu Selçukluları tarafından çini sanatına getirilen bir diğer yenilik de Mozaik Tekniğidir. Geometrik kompozisyonların oluşturulduğu bu teknikte, bitkisel motifler, kufi ve sülüs yazılar kullanılmıştır.

16.yüzyıl ortalarına kadar süren bu teknikte renkler yine kobalt mavi, patlıcan moru, firuze ve siyahtır. Sözünü ettiğimiz bu tekniklerin dışında, sivil mimaride ve saraylarda kullanılan farklı tekniklerle de karşılaşmaktayız. Bunlar minai, sıraltı tekniği ve lüster tekniğidir. Minai tekniğinin en yetkin örneklerine, Konya Alaadin Sarayı’nda rastlanır. Minai tekniğinde üretilen bu çiniler, mor, mavi, firuze, yeşil, kırmızı, kahverengi ve siyahtır. Bu teknikte boyaların bir kısmı sıraltına işlenir, bir kısmı ise sırüstüne işlendikten sonra ikinci kez fırınlanır. Bu teknikte tema, saray hayatını anlatan minyatürlerdir. Firuze, kobalt, yeşil, mor ve siyah renkler kullanıldığı sıraltı tekniğinin en güzel örnekleri Kubadabad Sarayı’nda görülmektedir. Bu teknikte, boyalar sırrın altına işlenir ve sonra fırınlanır Bitkisel desenlerin yanısıra insan ve hayvan motifli bu çiniler, dünya sanat tarihinde önemli yer tutmaktadır.

Hizmet Bölgelerimiz

Adalar, Tuzla, Kadıköy, Üsküdar, Maltepe, Küçükyalı,Bostancı, Suadiye, Caddebostan, Erenköy. Şaşkınbakkal, Göztepe, Çengelköy, Kavacık, Beykoz, Çekmeköy, Ümraniye, Ataşehir, Mecidiyeköy. Beşiktaş, Şişli, Nişantaşı, Teşvikiye, Kurtuluş, Beyoğlu, Taksim, Fatih, Cihangir, Karaköy, Eminönü, Zeytinburnu, Horhor. Kapalı Çarşı, Eyüp, Kasımpaşa, Emirgan, Tarabya, Yeniköy, Bebek, Etiler, Arnavutköy, Ortaköy, Maçka. Gayrettepe, Maslak, Sarıyer, Zekeriyaköy, Osmanbey, Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar Bakırköy, Başakşehir. Çatalca, Esenler, Esenyurt, Güngören, Kartal, Kağıthane, Pendik, Sarıyer. Bahçelievler, Göktürk, Kemerburgaz, Bakırköy, Yeşilköy, Yeşilyurt, Şile. Zeytinburnu ve İstanbul Anadolu , Avrupa Yakası ve Tüm Türkiye Genelinde Alım Yapılır.

Sizde Antikalarınızı Değerinde, Nakit Olarak Satmak için, Aşağıdaki seçeneklerden Bizlere ulaşabilir. Antika Hakkında Bilgi Alıp, Anında Antikalarınızı Satabilirsiniz. Ekspertiz ve Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz..