Antika

Antika Kelime Anlamı, maddi değeri olan eski eşya demektir. Bir eşyanın ya da sanat yapıtının “antika” sayılabilmesi için yaşlı olmasının yanında az bulunur özellikte olması gerekir. Ne var ki her eski eşya da antika sayılmaz.

Antika objelerin ekspertizi için müzelerden ve ekspertiz firmamız tarafından yapılır. 100 yaşın üstündeki Türk objelerin yurtdışına çıkarılması yasaktır. Toprakaltı eserler müzelerden alınan koleksiyon er defterlerine işlenerek koleksiyon erler tarafından koruma altına alabilir. Toprakaltı eser bulanların en yakın müzeye haber vermesi gerekmektedir.

Antika Nedir?

Antika Nedir Sorusunu Yanıtlayalım.. Antika ünlü bir kişiye ya da belli bir tarihsel döneme ait olabilir. Yalnızca iyi korunmuş eşya da zamanla antika değeri kazabilir. Bunlar resim ya da heykel gibi sanat yapıtları, mobilya ya da kap kacak gibi ev eşyası olabilir. Bazı insanlar yalnızca güzel buldukları, bazıları ise sonradan değerleneceğini bildikleri için koleksiyonlar oluştururlar. Aradan uzun zamanın geçmesiyle bu koleksiyonun parçaları birer antika özelliği kazanır. Antikalar ender bulundukları için değerlidir.

Antika Eşyalar Alım Satım

Firmamız tarafından sağlanan antika eşya alım satım hizmetlerinde en iyisini tercih etmek artık mümkündür. Antika konusunda alanında uzman bir ekip tarafından yürütülen bu hizmet ile antika eşyalarının alınması ve satılması için oldukça titiz bir çalışma sergilenir.

Antika Mağazası

Antika eşyaların tespiti, korunması, özelliklerinin ortaya çıkarılması ve ilgililerine satılması gibi birçok alanda yardımcı olunmaktadır. Antikaya dair her konuda danışmak da elbette mümkündür. Antika kavramına ve antika olarak sayılabilecek eşyalara gerçekten değer veren, özel bir hizmet sunulmaktadır.

Antika ve Alım Satım Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye’nin her bölgesine her nevi antika eşya alım satımı, antika ürün ve hizmetleri sağlayan firmamız 20 yıla yakın bir süredir Antika piyasasında oluşturmuş olduğu tecrübe ve güvenle siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti vermekten memnuniyet duyar.

Bizi tercih ettiğiniz için şimdiden teşekkürlerimizi sunuyor ve taleplerinizi bekliyoruz.

Adalar Antika, Arnavutköy Antika, Ataşehir Antika, Avcılar Antika, Bağcılar Antika, Bahçelievler Antika, Bakırköy Antika, Başakşehir Antika, Bayrampaşa Antika, Beşiktaş Antika, Beylikdüzü Antika, Beyoğlu Antika, Küçükçekmece Antika, Beykoz Antika, Çatalca Antika, Çekmeköy Antika, Esenler Antika, Esenyurt Antika, Eyüp Antika, Fatih Antika, Gaziosmanpaşa Antika, Güngören Antika, Kadıköy Antika, Kağıthane Antika, Kartal Antika, Küçükçekmece Antika, Maltepe Antika, Pendik Antika, Sancaktepe Antika, Sarıyer Antika, Silivri Antika, Sultanbeyli Antika, Sultangazi Antika, Ekspertiz Antika, Şile Antika, Şişli Antika, Tuzla Antika, Üsküdar Antika, Ümraniye Antika, Zeytinburnu Antika,